Cmentarz został założony w 1782 r. na mocy darowizny starosty słońskiego Antoniego Kościelskiego. Równocześnie założono kantorat, który w latach 1838-1945 podlegał parafii Nieszawa. Jeszcze w latach 80. XX w. obok cmentarza stała drewniana kaplica pełniąca funkcję szkoły. Cmentarz posiadał mur oraz bramę, którą skradziono w 2012 r. Na jego terenie znajduje się ok. 110 nagrobków. Największy z nich należy do rodziny Muller i Adam, właścicieli słynnego w Ciechocinku nieistniejącego już hotelu Millera. Kilka nagrobków jest sygnowanych – zakład kamieniarski Kuzy z Aleksandrowa Kujawskiego, zakład „Granit” Włocławek, zakład H. Pfitzner Włocławek.
Najstarszy z nagrobków został zabrany do Muzeum Etnograficznego w Toruniu. W 1939 r. pochowano tu ofiary tzw. marszu na Łowicz, a w 1945 r. bezimienne ofiary przejścia frontu. Oficjalnie nieczynny jest od 1945 r., ale wg relacji świadków krótko potem odbywały się pochówki.
Po II wojnie światowej był rozkradany i dewastowany. W larach 2012-2014 poddany renowacji przeprowadzonej przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Toruniu i grupę „Tak Trzeba”.