Kościół ewangelicki na rynku w Górze powstał w latach 1765-1774 na podstawie ruin średniowiecznego ratusza miejskiego. Ratusz uległ uszkodzeniu w 1759 r. podczas pożaru miasta. Jego ruiny podarował parafii ewangelickiej król.
Zbudowanie tego kościoła i wkomponowanie dawnej wieży ratuszowej miało znaczenie symboliczne, ponieważ w 1628 r. Rada Miejska Góry została zmuszona przez wojska cesarskie do formalnej konwersji na katolicyzm. Decyzję ogłoszono mieszkańcom na schodach ratusza, co wzbudziło bunt i w konsekwencji spowodowało masowy odpływ mieszkańców Góry ze Śląska do wielkopolskiego Leszna.
Kościół został zaprojektowany w stylu przejściowym między barokiem a klasycyzmem. Budowę kościoła wspomógł król Fryderyk Pruski oraz okoliczna szlachta. Został poświęcony 19.02.1774 r.
W 1945 r. kościół przekazano metodystom, jednak na przełomie 1948 i 1949 r. odebrano go im. Do 1965 r. budynek był używany jako magazyn mebli, później jako magazyn zboża. W 1966 r. mimo dobrego stanu, budynek został rozebrany.
Po kościele zachowały się dzwony, które podczas drugiej wojny światowej zdjęto, by przetopić na cele wojenne. Tak się jednak nie stało, zostały przeniesione do miejscowości Großaltdorf, w powiecie Schwäbisch Hall w Badenii-Wirtembergii.