Kościół rzym.-kat. pw. Miłosierdzia Bożego w Trzęsaczu został zbudowany przez ewangelików w latach 1874-1880 w stylu neogotyckim. Salowy, ceglany na rzucie prostokąta. Wieża z wysmukłym hełmem z dwoma dzwonami. Zniszczony w 75% w czasie II wojny światowej. Przeznaczony do rozbiórki. Odbudowany w 2003 r.
Wnętrze skromne, a najcenniejszym obiektem jest ołtarz autorstwa Joachimusa Sellina z 1673 r. Pochodzi z poprzedniego kościoła św. Mikołaja na klifie. Przedstawia scenę ukrzyżowania z dwoma łotrami po bokach Chrystusa. Wyróżnikiem ołtarza są fantazyjnie kręcone kolumny oraz znajdująca się w dolnej części płaskorzeźba ukazująca Ostatnią Wieczerzę. Apostołowie przedstawieni są na niej jako szwedzka szlachta.
W oknach współczesne witraże przedstawiające postacie świętych i błogosławionych związanych z nauką, edukacją i wychowaniem.
Nieopodal kościoła znajduje się obelisk upamiętniający mieszkańców Trzęsacza pochowanych na cmentarzu otaczającym kościół, których mogiły zostały zniszczone w czasie wojny.
Źródła:
– P. Łonyszyn, Przewodnik.Gmina Rewal, Rewal 2012;
– https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Miłosierdzia_Bożego_w_Trzęsaczu, dostęp:19.03.2019

