Kościół rzym.-kat. pw. św. Mikołaja w Zimowiskach stoi przy drodze krajowej łączącej Słupsk z Ustką. Budowla powstała w XIV w. Do dzisiaj z tamtego okresu przetrwała tylko gotycka wieża, zwieńczona dachem naczółkowym i pokryta dachówką, Korpus kościoła jednonawowy, na planie prostokąta, wymurowany z cegły, otynkowany, posadowiony na kamiennym fundamencie. Został przebudowany w XVII w. W końcu XIX w. dobudowano od północy ramię transeptu. Dwuspadowy dach pokryty jest dachówką karpiówką.
Wewnątrz zachował się ołtarz i empora z ok. 1615 r., płyta nagrobna rodziny von Winterfelde z 1614 r. (krypta skrywa prawdopodobnie m.in. szczątki Borharda v. Winterfeldta, ściętego w 1485 r. w Sławnie (był rabusiem) pod bramą słupską), ambona datowana na koniec XVIII w. oraz prospekt organowy z XIX w.
Przy wejściu do kościoła wmurowane koło młyńskie z młyna spalonego na rozkaz księcia Bogusława X (być może jest to też podstawa pręgierza).
Wokół kościoła znajdował się cmentarz z licznymi ozdobnymi, żeliwnymi krzyżami (zlikwidowany w latach 90. XX w.). Obok kościoła rośnie lipa o ponad 5- metrowym obwodzie.
W okresie 1535(?)-1945 kościół należał do ewangelików.
Źródła:
https://pomorskie.travel/-/kosciol-pw-sw-jana-chrzciciela-i-mikolaja-w-grabnie-zimow
www.ustka.ug.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id
http://www.turystycznybaltyk.pl/a35-kosciol-w-zimowiskach.html